Visame pasaulyje plačiai paplitę pirmosios pagalbos kursai, kurių metu mokoma kaip suteikti pirminę pagalbą užspringusiam, susižalojusiam, kraujuojančiam, ar kitaip fiziškai sužeistam asmeniui iki kol atvyksta medikai, galintys tęsti profesionalų gydymą. Nors statistika rodo, jog yra didesnė tikimybė kiekvienam mūsų tiesiogiai susidurti su psichikos, o ne fizinės sveikatos problemų turinčiu asmeniu, didžiajai visuomenės daliai trūksta reikalingų žinių ir įgūdžių, kaip padėti psichikos sveikatos sunkumų turintiems ar krizę patiriantiems žmonėms. Dažnai apskritai vis dar nepripažįstama, kad tokių žinių ir įgūdžių turėjimas būtinas, norint užkirsti kelią sunkių psichikos sveikatos būklių, negalios vystymuisi ar savižudybėms.

Dar 2001 m. Australijos mokytoja, slaugė Betty Ann Kitchener ir jos vyras psichikos sveikatos tyrėjas Anthony Jorm pradėjo vykdyti Pirmosios pagalbos psichikos sveikatai mokymus, kurie skirti ne psichikos sveikatos specialistams, o jų metu dalyviai mokomi kaip padėti asmenims, turintiems psichikos sveikatos problemų ar išgyvenantiems krizę.

Pirmosios pagalbos psichikos sveikatai kursų metu mokoma, kaip atpažinti pirmuosius psichikos sveikatos problemų požymius; kokios galimos jų priežastys arba rizikos veiksniai; suteikiama informacijos apie medicininius, psichologinius arba alternatyvius gydymo būdus; galimybes suteikti pirmąją pagalbą ir psichologiškai palaikyti asmenį, kuris susiduria su psichikos sveikatos problema; bei ką galima daryti krizinėje situacijoje.

Programa šiuo metu rengiama.