Vienas iš keturių: psichikos sveikatos raštingumo mokymai

Pradžia:
Liepa 1, 2019
Trukmė:
16 ak. val. (trukmę galima derinti)
ID:
VK01

Kiekvieną iš mūsų kartais ištinka nelaimės ar praradimai, kamuoja stresas. Vienas iš keturių nors kartą per gyvenimą patiria psichikos sveikatos sutrikimus: galbūt depresiją, gal priklausomybę, gal kamuojantį nerimą ar net psichozę.

 

Ką daryti, jei psichikos sveikatos sunkumus patiria šeimos narys? Kolega? Pažįstamas? 

Kaip galiu padėti? Ką sakyti? Kur nukreipti? Ko tikėtis?

Kviečiame kartu kurti bendruomenes, kuriose atsakymai į šiuos klausimus žinomi. Kuriose suprantama, kas yra psichikos sveikata, atpažįstami psichikos sveikatos sutrikimai ir aiškiai žinomi pagalbos būdai.

 

Mokymai skirti bet kokio amžiaus žmonėms, įmonių ar organizacijų kolektyvams ir bendrai visuomenei.

 

Programą sudaro dviejų dienų mokymai, kurių dalyviai supažindinami su modernia psichikos sveikatos samprata. Mokymų metu aptariami pagrindiniai psichikos sveikatos sutrikimai – depresija, nerimo sutrikimai, psichozė ir schizofrenija, priklausomybės, psichologinės krizės ir traumos. Kiekvienu atveju didžiausias dėmesys skiriamas atpažinimui ir konkretiems žingsniams, kaip suteikti pagalbą, ką sakyti ir ko nesakyti. Pateikiama aiški informacija apie psichikos sveikatos specialistus – kada ir kur galima ir reikia kreiptis pagalbos. Kas atsitiks užėjus į psichiatro kabinetą? Ką reiškia diagnozė? O jeigu išrašė vaistus? Kaip dalyvauti šiame procese?

 

Kartu su užsakovu galima susitarti ir dėl trumpesnės mokymų programos.

 

 

Mokymai taip pat atlieka psichikos sveikatos sutrikimų prevencinę funkciją. Anskstyvas psichikos sveikatos sutrikimo ženklų atpažinimas ir kreipimasis į specialistus laiku užtikrina daug efektyvesnę pagalbą. Darbdaviui tai padeda išvengti darbuotojų ilgalaikio iškritimo iš darbo, neefektyvaus darbo.

 

Mokymuose dalyvavaujant visam kolektyvui, sumažėja psichikos sveikatos stigma, sugriaunami mitai apie psichikos sveikatos sutrikimų turinčių žmonių pavojingumą ir neprogrnozuojamumą, tapa legviau bendrai kalbėti šiais klausimais.

 

Mokymų kaina aptariama individualiai.

 

Dalyvavę mokymuose gauna leidinį su visa aptarta ir susiteminta informacija.

Tel.: 8-5-271-5760, Faks.: 8-5-271-5761, El.paštas: vilnius@perspektyvos.org
© 2015 VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“