Vienas iš keturių: psichikos sveikatos raštingumo mokymai

Pradžia:
Liepa 1, 2019
Trukmė:
16 ak. val. (trukmę galima derinti)
ID:
VK01

Kiekvieną iš mūsų kartais ištinka nelaimės ar praradimai, kamuoja stresas. Vienas iš keturių nors kartą per gyvenimą taip sunku, kad tai galime vadinti psichikos sveikatos sutrikimu: depresiją, priklausomybę, psichoze, nerimo sutrikimu ir pan. Šie žodžiai kartais gasdina. Nes nežinome…

Ką daryti, jei psichikos sveikatos sunkumus patiria šeimos narys? Kolega? Aš pats?
Kaip galiu padėti? Ką sakyti? Ko nesakyti? Kur kreiptis? Ar atsigausiu?

ATSAKYMAI yra. Ir mes pasiruošę viską išsiaiškinti kartu su jumis.

Mokymai skirti bet kokio amžiaus žmonėms, įmonių, organizacijų kolektyvams ar bet kokioms žmonių grupėms, norinčioms sustiprinti savo psichikos sveikatos raštingumą.

Mokymų dalyviai supažindinami su modernia psichikos sveikatos samprata. Aptariami pagrindiniai psichikos sveikatos sutrikimai – depresija, nerimo sutrikimai, psichozė ir schizofrenija, priklausomybės, psichologinės krizės. Didžiausias dėmesys skiriamas atpažinimui ir konkretiems žingsniams, kaip suteikti pagalbą ar padėti sau. Pateikiama aiški informacija apie psichikos sveikatos specialistus – kada ir kur galima ir reikia kreiptis pagalbos. Kas atsitiks užėjus į psichiatro kabinetą? Ką reiškia diagnozė? Kaip nuspręsti, ar vartoti vaistus?

Psichikos sveikatos sutrikimo ženklų atpažinimas ir kreipimasis į specialistus laiku užtikrina daug efektyvesnę pagalbą ir greitesnį atsistatymą. Darbdaviui tai padeda išvengti ilgalaikio darbuotojų pasitraukimo ar neefektyvaus darbo.

Mokymuose dalyvavaujant visam kolektyvui, sumažėja psichikos sveikatos stigma, tapa legviau kalbėti apie sunkumus ir spręsti su jais susijusius klausimus.

Mokymų kaina ir trukmė aptariama individualiai. Parašykite apie savo poreikius:
vilnius@perspektyvos.org

 

Šiuose mokymuose vien per 2019 metus dalyvavo 200 žmonių.

Tel.: 8-5-271-5760, Faks.: 8-5-271-5761, El.paštas: vilnius@perspektyvos.org
© 2015 VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“