Paguodos skrynelė: vaikų emocinio raštingumo stiprinimas

Pradžia:
Spalis 1, 2014
Trukmė:
10 ak. val. (seminaras - 6 ak. val., supervizija - 4 ak. val.)
ID:
PG01

„Paguodos skrynelė“ – tai priemonė, skirta 7-12 m. vaikų emocinei savireguliacijai gerinti – t.y. padėti vaikams išmokti nusiraminti užplūdus stipriai baimės, liūdesio ar pykčio emocijai. Būtent šios emocijos yra tos, su kuriomis vaikai turi dažnai susidoroti patys, be suaugusiųjų pagalbos. Juk apėmus baimei ar liūdesiui kyla noras atsitraukti nuo kitų, „susigūžti į kamputį“, atsigręžti į save. Kita vertus, pyktį vaikai dažnai reiškia suaugusiems nepriimtinu ar nesuprantamu būdu, o susidūrę su priešiškomis jų reakcijomis – išmoksta jį užgniaužti, paslėpti. Vadinasi, taip pat lieka vieni su savo jausmais. Efektyviausias būdas padėti jiems tokioje situacijoje – išmokyti atsigręžti į savo turimus resursus ir padėti patiems sau.
Metodinė priemonė „Paguodos skrynelė“ suteikia medžiagą, reikalingą pedagogui, psichologui, visuomenės sveikatos ar kitam su vaikais dirbančiam specialistui pravesti praktinį užsiėmimą su vaikų grupe, taip pat pagerina šių specialistų gebėjimus dirbant su vaikais teisingai atliepti į jų emocijas, atkreipti į jas dėmesį mokymosi procese. Mokymų dalyviai gauna daug žinių apie emocijų reikšmę ir prasmę mūsų gyvenime, tikslinės amžiaus grupės vaikų emocinius poreikius ir efektyvius tvarkymosi su nekonstruktyvia emocijų raiška būdus.
Vaikams „Paguodos skrynelių“ užsiėmimas sukelia pozityvias emocijas, pasakos ir žaidimų keliu kalbamasi ir apie sunkias emocijas ir kaip jas valdyti, stiprinamas atsparumas ir kuriamas geresnis santykis tarp vaikų ir su jais dirbančių specialistų.

Dalyvių refleksijos po mokymų:

efektyvus ir turtingas lektorių darbas, išdėstant bei pateikiant dėstomas temas, organizuojant užsiėmimų turinį

sužinojau, kaip bendrauti su vaikais, turinčiais skirtingus poreikius

galėjau atvirai pasidalinti savo išgyvenimais ir emocijomis, kylančiomis dirbant su vaikais

pradedu suvokti tai, kas vyksta su manimi, asmeniniais vaikais. Taip pat labiau suvokiu vaikučius, su kuriais dirbu“.

išmokau daugiau pasitikėti savo jėgomis, rasti kontaktą su vaikais

 

Kviečiame žiūrėti 2014 m. parengtą video reportažą apie „Paguodos skryneles“ (parengta bendradarbiaujant su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru) bei laidos „Padėkime augti“ ištrauką, pristatančią 2015 m. vykdytus mokymus Vilniuje.

Susidomėjote? Norėtumėte taikyti šią metodiką savo įstaigoje?

Susisiekite:
Aurelija Auškalnytė
el. paštas: aurelija.auskalnyte @ perspektyvos.org
tel. +370 614 87663

Tel.: 8-5-271-5760, Faks.: 8-5-271-5761, El.paštas: vilnius@perspektyvos.org
© 2015 VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“